Úvodní stránka > Aktuality > Češi posílají vojákům do Afghánistánu desítky vzkazů, slova se k nim dostanou

Češi posílají vojákům do Afghánistánu desítky vzkazů, slova se k nim dostanou

Rodiny, jednotlivci, děti i dospělí. Desítky lidí na sociálních sítích píšou dopisy českým vojákům, kteří momentálně slouží v Afghánistánu. Podpora běží jen pár hodin, vzkazů už jsou ale desítky. Na facebookových stránkách armády, šíří se i Twitterem.

Nápad se zrodil v hlavě výsadkáře Iva Zelinky ze 43. pluku v Chrudimi, který následně pak schválil Generální štáb. Podporu lidé vyjadřují prostřednictvím vzkazů, které vyfotí na mobil a následně pošlou na email specialnisily@army.cz 

„Je fajn, když bude vzkaz osobní. Napište klukům od speciálů odkud jste, jak se jmenujete a proč si jejich práce vážíte. Věřte nebo ne, ale slova podpory od obyčejných lidí potěší každého vojáka. Zvláště v situaci, kdy v boji přijde o kamaráda,“ vysvětluje na twittteru Ivo Zelinka. 

Jde o reakci na útok na základně Šindánd v afghánské provincii Herát, kde zemřel jeden český voják. Další dva jsou zranění, ale mimo ohrožení života. Podle Zelinky teď ale spolubojovníci z jednotky v Afghánistánu zažívají těžké chvíle. 

„Víte, pro vojáky tam teď vážně není nic cennějšího, než podpora od lidí doma. Aby cítili, že si jejich práce někdo váží. Byť by to znělo banálně,“ dodává podplukovník Zelinka. 

Nejde o první akci, kterou chce výsadkář z generálního štábu podpořit české vojáky v zahraničí. Pomocí svého twitterového účtu rozběhl už dříve také charitativní sbírku. 

Zdroj:

https://zpravy.idnes.cz/afginistan-vojaci-padly-vzkazy-ivo-zelinka fk7-/domaci.aspx?c=A181023_170043_domaci_brzy

Nahoru