Úvodní stránka > Aktuality > Vernisáž výstavy "Vše pro vlast" v Ležákách

Vernisáž výstavy "Vše pro vlast" v Ležákách

V pátek 23. března proběhla při příležitosti zahájení nové sezóny v Památníku Ležáky slavnostní vernisáž výstavy "Vše pro vlast", kterou odbor pro válečné veterány připravil ve spolupráci s chrudimským 43. výsadkovým praporem.

Výstavu věnovanou příslušníkům chrudimského praporu, kteří přišli o život během výkonu služby v zahraničních operacích i na území ČR, ve svém úvodním projevu představil ředitel odboru pro válečné veterány plk. Eduard Stehlík https://www.facebook.com/43vpr/videos/10156991331421754/. Společně s ním pak přestřižením pásky výstavu symbolicky otevřel velitel 43. výsadkového praporu pplk. Jiří Adamec, válečný veterán Lukáš Hirka a ředitelka Památníku Lidice Mgr. Martina Lehmannová. Akce se zúčastnilo velké množství návštěvníků, mezi nimiž nechyběli příslušníci 43. výsadkového praporu ve slavnostních uniformách, kteří přišli vzdát čest svým zemřelým kamarádům. Naše velké poděkování však patří především pozůstalým rodinným příslušníkům, kteří nás poctili svojí milou návštěvou. A právě ve společných setkáních s rodinami válečných veteránů a přátel spatřujeme hlavní význam těchto akcí, během nichž můžeme zavzpomínat na ty, kteří již bohužel nejsou mezi námi.

Výstava "Vše pro vlast" bude v Památníku Ležáky k vidění až do 31. května 2018 a tímto srdečně zveme širokou veřejnost k návštěvě. Jak je ostatně napsáno na úvodním panelu k výstavě: "Naším velkým přáním je, aby prostřednictvím této výstavy vstoupili stateční příslušníci chrudimského 43. výsadkového praporu do vašeho života. Aby vás jejich příběhy oslovily a obohatily.Vypravujte o nich svým známým, příbuzným a lidem, kteří jsou vám blízcí. Pomozte nám udržet jejich památku živou. Nechali za sebou velký kus práce, která může být pro nás všechny inspirací."        

Foto: Facebook 43. výsadkový prapor Chrudim, oficiální web městysu Včelákov

Fotogalerie

Nahoru