Úvodní stránka > podpraporčík Igor TOMAN

podpraporčík Igor TOMAN

podpraporčík Igor TOMAN

OSOBNÍ ČÍSLO

2008804

ČÍSLO OVV nebylo vydáno
HODNOST

podpraporčík (1. 12. 1999)

DATUM A MÍSTO NAROZENÍ         

1. 7. 1977 Frýdek-Místek

DATUM A MÍSTO ÚMRTÍ

9. 12. 2004 Vrahovice (Prostějov)

NÁRODNOST česká
PŮVODNÍ POVOLÁNÍ

student

Narodil se ve Frýdku-Místku a v letech 1991-1995 studoval na VSŠ (obor tankový a automobilní) v Nitře, Praze a nakonec ve Vyškově. Dne 1. 8. 1995 byl zařazen k 7. praporu zabezpečení (později 7. praporu logistiky) 7. mechanizované brigády. Zde působil až do června 2003 a postupně prošel funkcemi velitele družstva svářečských a tepelných prací roty oprav techniky, náčelníka dílny svářečských a tepelných prací a řidiče-zdrojaře roty zabezpečení. Zúčastnil se tří zahraničních operací: od srpna 1998 do března 1999 a opět od dubna do října 2000 operace SFOR a od listopadu 2002 do března 2003 operace KFOR (jako řidič-strojník pyrotechnické čety 11. průzkumné roty KFOR a řidič strážního družstva roty velení 1. česko-slovenského praporu KFOR). Od 1. 7. 2003 působil u 601. skupiny speciálních sil v Prostějově, nejdříve jako starší technik skupiny speciálního průzkumu č. 3 roty speciálního průzkumu C 1. střediska speciálního výcviku a od 1. 2. 2004 jako starší technik skupiny speciálního průzkumu č. 4 roty speciálního průzkumu A 2. střediska speciálního průzkumu. O život přišel při tragickém vrahovickém neštěstí.


ABSOLVOVANÉ ZAHRANIČNÍ OPERACE
18. 8. 1998 – 18. 3. 1999 mírová operace SFOR
19. 4. 2000 – 26. 10. 2000 mírová operace SFOR
8. 11. 2001 – 29. 9. 2002 mírová operace KFOR

VYZNAMENÁNÍ
Čestný pamětní odznak „Za službu v misi SFOR“ (1999)
Medaile NATO „Za službu pro mír a svobodu“ (1999)
Medaile Armády České republiky III. st. (2000)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ (2002)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ (2002)
Medaile NATO „Za službu pro mír a svobodu ve spolupráci s NATO v Kosovu“, II. st. (2002)

Přiložené soubory: 

Fotogalerie

Nahoru