Úvodní stránka > podpraporčík in memoriam Nikolaj MARTYNOV

podpraporčík in memoriam Nikolaj MARTYNOV

podpraporčík in memoriam Nikolaj MARTYNOV

OSOBNÍ ČÍSLO

3017409

ČÍSLO OVV

170007300

HODNOST

rotný (1. 4. 2005), podpraporčík i. m. (28. 10. 2008) 

DATUM A MÍSTO NAROZENÍ         

29. 10. 1979 Moskva

DATUM A MÍSTO ÚMRTÍ

3. 5. 2007 Mazar–E Sharif (Afghánistán)

NÁRODNOST

ruská

PŮVODNÍ POVOLÁNÍ

řezník

Narodil se v Moskvě a po absolvování SOU obchodního v Plzni (obor řezník-uzenář) pracoval od července 1997 do září 1998 v oboru, v němž se vyučil. Poté nastoupil ZVS a po jejím skončení byl 1. 10. 1999 přijat do další činné služby s určením pro 43. výsadkový mechanizovaný prapor v Chrudimi. U tohoto útvaru postupně působil jako ženista ženijního družstva velitelské roty, starší ženista skupiny EOD průzkumné čety, starší specialista 2. výsadkové roty a od dubna 2005 jako průzkumník průzkumné čety velitelské roty. Zúčastnil se zahraniční operace SFOR II a dvou operací KFOR. V dubnu 2007 byl vyslán jako starší specialista průzkumného odřadu 5. kontingentu AČR (PRT Fayzabád) do Afghánistánu, kde zemřel na následky zranění utrpěného při sesuvu půdy. Po převozu do vlasti byl pochován na hřbitově ve Štěnovicích u Plzně. Posmrtně byl povýšen do hodnosti podpraporčíka a vyznamenán Záslužným křížem MO ČR III. stupně.


ABSOLVOVANÉ ZAHRANIČNÍ OPERACE
25. 4. 2000 – 26. 10. 2000 v mírové operaci SFOR II
29. 9. 2002 – 22. 4. 2003 v mírové operaci KFOR
13. 7. 2005 – 9. 1. 2006 v mírové operaci KFOR
6. 4. 2007 – 4. 5. 2007 v mírové operaci ISAF

VYZNAMENÁNÍ
Čestný pamětní odznak „Za službu v misi SFOR“ (2000)
Medaile NATO – za misi KFOR (2002)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ III. stupně (2003)
Medaile Armády České republiky III. stupně (2004)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ II. stupně (2006)
Záslužný kříž MO ČR III. stupně i. m. (7. 5. 2007)

Přiložené soubory: 

Fotogalerie

Nahoru