Úvodní stránka > praporčík Lubomír BEJDÁK

praporčík Lubomír BEJDÁK

OSOBNÍ ČÍSLO

2709662

ČÍSLO OVV

170001650

HODNOST

praporčík (1. 4. 2003)

DATUM A MÍSTO NAROZENÍ         

13. 7. 1972 Námestovo (Dolný Kubín, SK)

DATUM A MÍSTO ÚMRTÍ

30. 7. 2006 Šajkovac (Kosovo)

NÁRODNOST

slovenská

PŮVODNÍ POVOLÁNÍ

student

Narodil se ve slovenské obci Námestovo a studoval VSOŠ (obor provoz hotelů a společného stravování) na Vojenském učilišti v Žilině. Poté, co roku 1990 odmaturoval, vstoupil do armády a byl ustanoven na funkci správce skladu 11. železničního stavebního praporu. U železniční brigády působil až do roku 1993, kdy vstoupil do řad vojenské policie. V letech 1994–1997 zastával funkci staršího důstojníka na Velitelství VP Hradec Králové, poté působil ve funkci staršího inspektora na Velitelství VP Tábor. Na svou první zahraniční misi byl vyslán na území bývalé Jugoslávie v březnu 1999 (SFOR). V červenci 2001 odjel do mise KFOR, kde vykonával funkci staršího inspektora skupiny VP 11. průzkumné roty, po návratu působil od roku 2002 u skupiny kriminalistických techniků Velitelství VP Tábor. V červenci roku 2006 se stal starším inspektorem na oddělení obecné kriminality policejních složek Velitelství VP Tábor a zároveň byl vyslán na zahraniční misi KFOR – Kosovo, kde zastával funkci staršího inspektora výjezdové skupiny VP NSE. Zemřel na základně ve vesnici Šajkovac, kde spáchal sebevraždu.


ABSOLVOVANÉ MISE
26. 3. 1999 – 26. 10. 1999 mírová operace SFOR
19. 7. 2001 – 20. 2. 2002 mírová operace KFOR
9. 7. 2006 – 30. 7. 2006 mírová operace KFOR

VYZNAMENÁNÍ
Čestný pamětní odznak „Za službu v misi SFOR (1999)
Medaile Armády České republiky III. stupeň (1999)
Medaile NATO „Za službu ve spolupráci s NATO v Kosovu“ (2001)
Medaile MO ČR „Za službu v zahraničí“ (2002)
Medaile Armády České republiky II. stupeň (2005)

Přiložené soubory: 

Fotogalerie

Nahoru